FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Bathroom cabinet 13625121
*
nr 1362 5121
BATHROOM CABINET
1940s/1950s, spegeldörr, glashyllor. Length: 39, height: 52 cm, width: 13, 5 cm,
1940-/50-tal, spegeldörr, glashyllor. Bredd: 39, höjd: 52 cm, djup: 13,5 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 23 2020
at 20:26:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/11 21:08:34
1
100 kr
20/11 15:46:03
2
200 kr
22/11 11:02:16
3
250 kr
23/11 20:19:11
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badrumsskåp glashyllor skåp spegeldörr
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in 9 days
27 maj at 19:07
-
8019 BOOKCASE
John Kandell (1925-1991), Sweden. "Pilaster". Käll..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:11
-
8330 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:28
-
8329 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:23
-
8252 BOOKCASE
mahogany. Nordiska Kompaniet, Sweden, Width: 102 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:11
-
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:03
*
BATHROOM CABINET
Read more about Retro
nr 1362 5121
BATHROOM CABINET
1940s/1950s, spegeldörr, glashyllor. Length: 39, height: 52 cm, width: 13, 5 cm,
1940-/50-tal, spegeldörr, glashyllor. Bredd: 39, höjd: 52 cm, djup: 13,5 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday November 23 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/11 21:08:34 | 1 | 100 kr |
20/11 15:46:03 | 2 | 200 kr |
22/11 11:02:16 | 3 | 250 kr |
23/11 20:19:11 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badrumsskåp glashyllor skåp spegeldörr
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in 9 days
27 maj at 19:07 -
8019 BOOKCASE
John Kandell (1925-1991), Sweden. "Pilaster". Käll..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:11 -
8330 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:28
-
8329 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:23 -
8252 BOOKCASE
mahogany. Nordiska Kompaniet, Sweden, Width: 102 c..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:11 -
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:03